Konkurs fotograficzny „Szeptem uchwycone – Zielona Góra oczami Seniorów”.
Pokaż Zieloną Górę swoimi oczami.
Centrum Usług Społecznych w Zielonej Górze zaprasza Seniorów do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym pt.: „Szeptem uchwycone – Zielona Góra oczami Seniorów”.
Chcemy zobaczyć Zieloną Górę taką, jaką znają i pamiętają jej mieszkańcy. Uchwyć miejsca, które mają dla Ciebie szczególne znaczenie – pełne wspomnień, codziennych historii, piękna i emocji.
Kto może wziąć udział?
Do udziału zapraszamy Seniorów z terenu Zielonej Góry.
W konkursie mogą również zaangażować się instytucje, organizacje i fundacje działające na rzecz Seniorów.
Seniorzy mogą korzystać z pomocy w wykonaniu i przesłaniu prac.
Co fotografujemy?
- miejsca ważne dla mieszkańców Zielonej Góry (może to być budynek, ławka, drzewo itd. – miejsca bliskie Seniorowi),
- przestrzenie związane z wspomnieniami i historią,
- codzienne życie miasta,
- wyjątkowe chwile i emocje związane z Zieloną Górą.
Termin nadsyłania prac:
1 – 12 czerwca 2026 roku.
Nagrody i prezentacja prac:
Po zakończonym głosowaniu fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie podczas wydarzenia:
Piknik Rodzinny w ramach II Zielonogórskich Szeptanek dnia 20 czerwca 2026 roku w Pałacu Książęcym w Zatoniu.
Spośród wszystkich zgłoszonych prac komisja konkursowa wybierze jedną zwycięską fotografię, której autor otrzyma nagrodę rzeczową.
Potrzebujesz pomocy?
Seniorzy mogą skorzystać ze wsparcia przy:
- wykonanu zdjęcia,
- obsłudze telefonu lub aparatu fotograficznego,
- przesłaniu pracy konkursowej
- W naszym Centrum Usług Społecznych również chętnie pomożemy w sprawach technicznych.
Regulamin konkursu:
Szczegółowe zasady uczestnictwa znajdują się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie Centrum Usług Społecznych w Zielonej Górze.
Zapraszamy do udziału i wspólnego tworzenia fotograficznej opowieści o Zielonej Górze.



