Ładowanie

Konkurs fotograficzny „Szeptem uchwycone – Zielona Góra oczami Seniorów”.

Pokaż Zieloną Górę swoimi oczami.

Centrum Usług Społecznych w Zielonej Górze zaprasza Seniorów do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym pt.: „Szeptem uchwycone – Zielona Góra oczami Seniorów”.

Chcemy zobaczyć Zieloną Górę taką, jaką znają i pamiętają jej mieszkańcy. Uchwyć miejsca, które mają dla Ciebie szczególne znaczenie – pełne wspomnień, codziennych historii, piękna i emocji.

Kto może wziąć udział?

Do udziału zapraszamy Seniorów z terenu Zielonej Góry.

W konkursie mogą również zaangażować się instytucje, organizacje i fundacje działające na rzecz Seniorów.

Seniorzy mogą korzystać z pomocy w wykonaniu i przesłaniu prac.

Co fotografujemy?

  • miejsca ważne dla mieszkańców Zielonej Góry (może to być budynek, ławka, drzewo itd. – miejsca bliskie Seniorowi),
  • przestrzenie związane z wspomnieniami i historią,
  • codzienne życie miasta,
  • wyjątkowe chwile i emocje związane z Zieloną Górą.

Termin nadsyłania prac:

1 – 12 czerwca 2026 roku.

Nagrody i prezentacja prac:

Po zakończonym głosowaniu fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie podczas wydarzenia:

Piknik Rodzinny w ramach II Zielonogórskich Szeptanek dnia 20 czerwca 2026 roku w Pałacu Książęcym w Zatoniu.

Spośród wszystkich zgłoszonych prac komisja konkursowa wybierze jedną zwycięską fotografię, której autor otrzyma nagrodę rzeczową.

Potrzebujesz pomocy?

Seniorzy mogą skorzystać ze wsparcia przy:

  • wykonanu zdjęcia,
  • obsłudze telefonu lub aparatu fotograficznego,
  • przesłaniu pracy konkursowej
  • W naszym Centrum Usług Społecznych również chętnie pomożemy w sprawach technicznych.

Regulamin konkursu:

Szczegółowe zasady uczestnictwa znajdują się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie Centrum Usług Społecznych w Zielonej Górze.

Zapraszamy do udziału i wspólnego tworzenia fotograficznej opowieści o Zielonej Górze.